Gebelik Dönemi

Bebek sahibi olmayı bekleyen tüm anne adayları için gebelik dönemi oldukça önemlidir. Sağlıklı bir doğumun gerçekleşmesi ve bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi için gebelikteki her aşama kontrol altında tutulmalıdır.

Anne adayları kendi gebeliklerini en doğru şekilde kontrol etme konusunda yeterli bilgiye sahip olmayabilirler. Bu konuda atılabilecek en doğru adım, gebelik dönemini kontrol altında tutmak için doktor desteği almak olacaktır. Bu anlamda alanında uzman ve son derece deneyimli bir doktor desteği alabilmek için Dr. Timuçin Timuroğlu ile birlikte gebeliğin her dönemini kontrol altında tutmak mümkün olacaktır. Dr. Timuçin Timuroğlu tüm anne adayları için sağlıklı bir doğuma doğru giden yolda deneyimlerini ve uzmanlığını aktarmaktadır.

Gebelik Muayeneleri Ne Sıklıkla Yapılmaktadır?

Gebelikte gerçekleştirilmesi gereken muayeneler doktor tespiti sonucunda düzenli bir şekilde yerine getirilir. Genellikle ilk muayene içerisinde anne adayı için herhangi bir risk faktörü olup olmadığı belirlenir. Herhangi bir risk faktörü ve engeli olmayan anne adayları için 28. doğum haftasına dek dörder haftalık kontroller uygun görülür. 28. haftadan sonra yaklaşık 36. haftaya kadar ikişer haftalık kontroller devam etmektedir. 36. haftanın bitimi ile birlikte artık her hafta doğuma kadar doktor kontrolü gerekmektedir. Gebeliğin süresi boyunca anne adayları bu kontrollerin hepsine katılım sağlamaya çalışmalıdır. Anne ve bebek sağlığının düzenli bir şekilde kontrol edilebilmesi için periyodik olarak devam edecek olan muayeneler eksiksiz olarak yerine getirilmelidir. Dr. Timuçin Timuroğlu tüm anne adayları için muayenelerini düzenli bir şekilde gerçekleştirir ve her muayenede iletilmesi gereken bilgileri eksiksiz bir şekilde aktarır. Herhangi bir gebelikte riskli bir faktör durumu tespit edilmesi durumunda kontroller artabilir.

Gebelikte Gerçekleştirilen Doktor Muayenelerinin Önemi

Anne adayları genellikle gebelik dönemini sorunsuz bir şekilde geçirmektedir. Ancak yapılacak olan kontroller muhtemel olarak meydana gelecek bir sorunu daha erken zamanda tespit edip buna müdahale etmeyi sağlamaktadır. Böylelikle anne ve bebek sağlığı kaderine terk edilmemiş olunacaktır. Düzenli kontrolleri gerçekleştirilen ve her zaman denetim altında tutulan bir gebeliğin sorunsuz bir şekilde tamamlanması sağlanır. Bu nedenle doktor kontrolleri hayati bir önem taşımaktadır. Bu öneme dikkat çeken Dr. Timuçin Timuroğlu, tüm anne adaylarına kontrollerin ne kadar önemli olduğunu örneklerle aktaracaktır. Anne adayları hiçbir ağrı veya benzer sorunu olmasa bile kontrollerine gitmelidir. Bazı beklenmeyen durumlar hiçbir şekilde belirti göstermeyebilir ve yalnızca ultrason aracılığıyla fark edilebilir.

Sağlıklı Bir Gebelik Sağlıklı Bir Doğum

Anne adayları sağlıklı bir doğum gerçekleştirmek için doğuma kadar devam edecek olan dokuz aylık süreci de sağlıklı bir şekilde yaşamalıdır. Bu konuda kendileri için gerekli olan tüm tıbbi desteği Dr. Timuçin Timuroğlu tüm uzmanlığı ile sunmaktadır. Anne adaylarına teoride ve pratikte bilmeleri gereken her bilgiyi aktarırken, farklı deneyimlerle kendisine yeni bilgiler edinmektedir. Çünkü her anne adayı ve her doğum yeni bir bilgiyi beraberinde getirecektir. Her doğum özeldir ve bu nedenle özel bir muayene ile kontrol altında tutulması gerekir. Bu inançla çalışmalarına devam eden Dr. Timuçin Timuroğlu, tüm muayenelerini hastaya özel olacak şekilde programlamaktadır.

İletişim Formu

Doktoruna danışabilirsiniz

İletişim

Copyright 2023 © Tüm hakları saklıdır.