Açık Ameliyatlar

Sağlık ve estetik amaçlı yapılan vajinal ameliyatlar açık ve kapalı ameliyatlar olarak farklı yöntemlerle yapılıyor. Tıbbi teknolojinin ilerlemesi ile her ne kadar açık ameliyatlar kapalı yöntemlerle yapılmaya başlansa da birçok operasyon sorunlu bölgeye göre halen açık ameliyatlar ile yapılmaya devam ediyor. Vajina estetiği denildiğinde ilk akla gelen labioplasti ve klitoris düzeltme ameliyatları açık ameliyatlar olarak ilk sırada yer alan operasyonlardır.

Genital Açık Ameliyatlar

Genital estetik, kadınlar için genç ve pürüzsüz bir cilt ve ideal ölçülerde bir vücut yanında istenen fiziksel bir özelliktir. Her kadın güzel olmayı arzu eder. Yüz ve vücut için yapılan kozmetik bakım ve operasyonlar gençleştirme amaçlı olup kadının yaşam kalitesini yükseltmek ve kendisi ile çok daha barışık olmasını sağlamak içindir. Her bakımdan kendisini beğenen bir kadın genital estetik sorunu yaşıyorsa özgüven sorunu halen devam ediyor demektir.

Fizyolojik ve psikolojik nedenleri ile genital açık ameliyatlar kadının kendisini yaşamın her alanında güçlü hissetmesini sağlayacak ve ilişki kurmada zorlanmayan bireyler olarak mutlu olmasında önemli rol oynayacaktır. Büyük ve küçük dudaklarda sarkma, aşırı büyüme ve simetri sorunundan vajina genişlemesi ve klitoris estetiğine kadar birçok alanda yapılan vajina estetik operasyonları genital bölgeye uygulanan işlemler bütünüdür.

İç Dudakların Küçültülmesi

18 yaşını doldurmuş ve genital gelişimini tamamlamış evli bekar her kadına yapılan Labioplasti, iç dudak estetiği olup günümüzde her geçen gün yaygınlaşıyor. Cinsel estetik açık ameliyatlar olan iç dudak estetiğinde büyük dudaklar arasında yer alan ve ince deri kıvrımı şeklinde uzanan labiumlar küçültülerek dışarıdan görünmeyecek şekilde belirsiz bir kıvrım haline getiriliyor. İç dudaklardaki sarkma tıbbi olarak bir sorun olmasa da estetik olarak kadınların özgüvenini sarsıyor. Lokal veya genel anestezi altında ortalama 30 dk. süren bir açık ameliyat olan labioplasti, ameliyat sonrası iyileşmenin hızlı olduğu ve ağrı kesici ve buz uygulaması ile ameliyat sonrası ağrıların pek hissedilmediği genital estetik bir operasyondur.

Büyük Dudakların Dolgunlaştırılması

Yağ dokusu azalmış olan veya doğuştan yağ dokusu az olan büyük dudakların dolgunlaştırılması olup buruşuk ve sarkık görünümlü büyük dudaklar yağ enjeksiyonu ile dolgunlaştırılır. Genelde 30 yaş üzeri zayıf kadınlarda görülen bir durumdur. Kişinin başka bir bölgesinden alınan yağ dokusunun dış dudaklara enjekte edilmesi ile dış dudaklar dolgunlaştırılır ve iç dudakları örter hale getirilir. Operasyon süresi kısa olup hasta birkaç saat sonra evine gönderilir.

Klitoris Düzeltme Ameliyatı

Kadın cinsel organı olarak cinsel yaşamdan haz almada önemli bir rol oynayan klitoris, küçük dudakların bittiği yerde bulunan, büyüklük ve yapı olarak hiçbir kadında aynı olmayan bir organdır. Erkekte penis karşılığı olup cinsel uyarılma ile sertleşir. Klitoris üzerindeki deri katmanlarının fazla olması ve estetik olarak kötü görünmesi kadın cinsel yaşamını olumsuz etkileyen ve özgüvenini sarsan bir durum haline gelebilir. Klitoris düzeltme ameliyatı klitoris üzeri fazla deri kıvrımlarının alındığı ve klitoris görünümünün estetik bir hale getirildiği bir operasyondur. Genel anestezi ile yapılan ameliyat sonrası 2-3 gün duş alınmamalı, 6 hafta cinsel ilişkiden, deniz ve havuz aktivitelerinden uzak durulmalı, temizliğe dikkat edilmelidir.

Pubis Estetiği

Pubis veya diğer adı ile venüs tepesi estetiği son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bir operasyondur. Şekilbozukluğu olan, yüksek, kalın veya çok hacimli pubis bölgesi sosyal hayatta özgüven kaybına neden olan bir sorundur. Kıyafet seçiminden cinsel yaşama kadar kadının rahat hareket etmesini engelleyerek yaşam kalitesini düşürür. Pubis estetiği fazla yağın liposuction veya lazer lipoliz ile alınması ve normal boyutuna getirilmesi işlemidir.

Kızlık Zarı Dikimi 

Geçici veya kalıcı kızlık zarı tamiri ameliyatları açık ameliyatlar olup sosyal yönden ihtiyaç duyulan operasyonlardır. Birçok kültürde bekaretin sembolü olan kızlık zarı düşme, darbe veya sert cisimler nedeni ile yırtılabilir. Mutlu bir birliktelik için bekaretin önemli olduğu durumlarda yapılan kızlık zarı tamiri, karşı tarafın anlamadığı bir operasyon olup, düğün gecesi kanamanın meydana gelmesini sağlar.

İletişim Formu

Doktoruna danışabilirsiniz

İletişim

Copyright 2023 © Tüm hakları saklıdır.