Vajinal Daraltma

Vajinal bölgede ortaya çıkan gevşeme ya da genişleme sorunları sadece görsel açıdan kadınları rahatsız edici bir durum olmakla kalmıyor. Bunun yanı sıra çiftlerin cinsel hayatlarını da olumsuz yönden etkileyebiliyor. Bu neden ile günümüzde vajinal daraltma çalışmalarında büyük bir gelişme gözlenmektedir.

Vajina Estetik ve Daraltma Hangi Durumlarda Yapılır?

Vücudun genetik yapısına bağlı olarak vajinal estetik sorunları ortaya çıkabildiği gibi zaman içerisinde özellikle normal doğum sonrasında tahribat ve gevşeme sorunları da ortaya çıkabiliyor. Bu gibi durumlarda mevcut sorunu gidererek özellikle cinsel hayatı daha aktif ve verimli bir hale getirebilmek için vajinal daraltma operasyonlarına başvurmak mümkündür. Sürekli kilo alıp verme ya da bir anda aşırı zayıflama gibi olaylarda vajinada gevşeme sorununu tetiklemektedir. Vajinal estetik ise sadece bu bölgenin dış taraftan yeniden şekillendirilmesini sağlamayı amaçlar. Böylece cinsel ilişki sırasında haz da artacaktır.

Vajina Estetiği Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Vajinal estetik operasyonuna karar verildikten sonra gün konusu belirlenmelidir. Bu tür ameliyatlarda genellikle adet kanamalarına göre gün belirlenmektedir. Adet kanamasında en az 10 gün kala ameliyatın yapılması gerekir. Zamanın bu şekilde seçilmesindeki temel neden ise adet kanaması ile ameliyat sonrası oluşabilecek kanamaların birbirine karışmamasıdır. Böylece operasyon sonrasında ortaya çıkabilecek olan komplikasyonlar da rahatlıkla takip edilebilecektir. Ameliyat öncesinde hastanın dikkat etmesi gereken konular bulunuyor. Özellikle hasta kan sulandırıcı ilaç, asprin ya da vitamin kullanıyorsa bunları operasyondan bir hafta önce kesmesi gerekir. Birbirinden ayrılmış olan kas yapılarını yeniden bir araya getirerek vajinanın eski haline kavuşturulması için yapılan operasyon sonrasında anatomik bozukluklar da ortadan kalkmış olur.

Vajina Estetiği ve Daraltma Ameliyatı Sonrası

Operasyon sonrasında hastalarda genellikle çok şiddetli ağrı ortaya çıkmamaktadır. Bunun yanı sıra vajinal bölgede bir gün boyunca kalacak olan tampona bağlı bir hassasiyet ortaya çıkabiliyor. Ameliyattan bir gün sonra tamponun çıkarılması sonrasında ise bu rahatsızlık tamamen ortadan kalkacaktır. Ameliyattan 1 ya da 2 gün sonra hastalar normal yaşantılarına rahatlıkla dönebiliyor. Fakat ağrı yaklaşık olarak bir hafta daha devam edebiliyor. Vajinal daraltma ameliyatlarından sonra tam anlamı ile iyileşme süreci 6 haftaya kadar uzayabiliyor. Bu süre boyunca cinsel birliktelikten de kaçınmakta yarar bulunuyor. Böylece iyileşme esnasında süre kısaltılmış olabiliyor.

Bu tür operasyonlarda hastaların en çok merak ettiklerin konuların başında operasyon sonuçlarının kalıcı olup olmadığıdır. Vajinal estetik ameliyatları kalıcı olmakla birlikte bazı durumlarda zaman zaman gevşeme söz konusu olabiliyor. Özellikle bu gevşeme yaşa bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Bunun dışında ise hastanın operasyon sonrasında yeniden normal doğum yapmış olması da gevşeme ortaya çıkabiliyor. Fakat bu gevşeme yüksek düzeyde değildir. Ayrıca sürekli kilo alıp vermek de yine sorunu tetikleyecek faktörlerden biridir. 

İletişim Formu

Doktoruna danışabilirsiniz

İletişim

Copyright 2023 © Tüm hakları saklıdır.